3:24 pm - niedziela Kwiecień 24, 2416

Indywidualna terapia cukrzycy

Cukrzyca niestety nie może być całkowicie wyleczona. Na szczęście istnieje wiele sposobów na opanowanie tej choroby w stopniu wystarczającym do normalnego funkcjonowania. Na rynku dostępnych jest coraz więcej metod skutecznego podawania insuliny, w dodatku są to metody zróżnicowane co do techniki i sposobu działania samej insuliny, dlatego możliwe jest dostosowania terapii tak, by dokładnie odpowiadała potrzebom konkretnego pacjenta. Początek leczenia cukrzycy najczęściej oznacza jednak przyjmowanie odpowiednich tabletek. Nie zawierają one insuliny.

W jaki sposób możemy stwierdzić, że nasze zęby dotknęła erozja szkliwa? Sprawdź! żółtaczka wszczepienna

Ich rolą jest zmniejszenie odporności komórek organizmu na insulinę. Dzięki temu, komórki są podatne na „otwieranie” i przyjmowanie glukozy, a więc efekt działania cukrzycy jest zredukowany. Inne tabletki działają stymulująco na trzustkę, która produkuje więcej insuliny – jest to dobre rozwiązanie, gdy powodem cukrzycy jest niewystarczająca ilość insuliny w organizmie, a komórki odpowiadają na jej działania prawidłowo. Niestety wraz z rozwojem choroby tabletki najczęściej okazują się niewystarczające i konieczne staje się przyjmowanie bezpośrednio samej insuliny. Aktualnie nie oznacza to jednak znaczących zmian w życiu.

Terapia nie jest uciążliwa. Wiele osób korzysta z niewielkich, indywidualnych strzykawek, które przypominają długopis. Aplikacja jest bardzo łatwa i nie wymaga pomocy lekarza. Jeszcze bardziej komfortowym rozwiązaniem są automatyczne podajniki, które nosi się przez cały czas przy ciele. Urządzenie samo wykrywa niedobór insuliny i wstrzykuje do organizmu odpowiednią dawkę, gdy poziom hormonu jest zbyt niski.

W kategorii: Cukrzyca, Indywidualna terapia

Komentowanie jest zamknięte.