3:53 pm - środa Marzec 24, 5666

Indywidualna terapia cukrzycy

Cukrzyca niestety nie może być całkowicie wyleczona. Na szczęście istnieje wiele sposobów na opanowanie tej choroby w stopniu wystarczającym do normalnego funkcjonowania. Na rynku dostępnych jest coraz więcej metod skutecznego podawania insuliny, w dodatku są to metody zróżnicowane co do techniki i sposobu działania samej insuliny, dlatego możliwe jest dostosowania terapii tak, by dokładnie odpowiadała potrzebom konkretnego pacjenta. Początek leczenia cukrzycy najczęściej oznacza jednak przyjmowanie odpowiednich tabletek. Nie zawierają one insuliny.

Ich rolą jest zmniejszenie odporności komórek organizmu na insulinę. Dzięki temu, komórki są podatne na „otwieranie” i przyjmowanie glukozy, a więc efekt działania cukrzycy jest zredukowany. Inne tabletki działają stymulująco na trzustkę, która produkuje więcej insuliny – jest to dobre rozwiązanie, gdy powodem cukrzycy jest niewystarczająca ilość insuliny w organizmie, a komórki odpowiadają na jej działania prawidłowo. Niestety wraz z rozwojem choroby tabletki najczęściej okazują się niewystarczające i konieczne staje się przyjmowanie bezpośrednio samej insuliny. Aktualnie nie oznacza to jednak znaczących zmian w życiu.

Terapia nie jest uciążliwa. Wiele osób korzysta z niewielkich, indywidualnych strzykawek, które przypominają długopis. Aplikacja jest bardzo łatwa i nie wymaga pomocy lekarza. Jeszcze bardziej komfortowym rozwiązaniem są automatyczne podajniki, które nosi się przez cały czas przy ciele. Urządzenie samo wykrywa niedobór insuliny i wstrzykuje do organizmu odpowiednią dawkę, gdy poziom hormonu jest zbyt niski.

W kategorii: Cukrzyca, Indywidualna terapia

Komentowanie jest zamknięte.