3:53 pm - wtorek Marzec 24, 5665

Otyłość i cukrzyca typu 2

Lekarze już dawno zauważyli, że plagi, które aktualnie dręczą nasze społeczeństwo są ze sobą mocno powiązane. Mowa o cukrzycy oraz otyłości. Ludzie z roku na rok jedzą więcej. Amerykanie zdążyli już „wypracować sobie” stereotyp przedstawiciela tego narodu, który waży zdecydowanie więcej niż powinien. Jednak Polacy, którzy z mieszkańców Ameryki i ich przywar chętnie się śmieją, nie wypadają dużo lepiej w najnowszych badań.

Nasze społeczeństwo również przybiera na wadze, a wraz z kolejnymi kilogramami zwiększa się ilość zachorować na cukrzycę typu 2. Cukrzyca typu 2 może być skutecznie opanowana i kontrolowana, na tyle, by nie prowadziła do poważnych powikłań. Niestety jest to znacznie trudniejsze u ludzi otyłych. W dodatku ci, którzy cierpią na solidną nadwagę, zwykle nie uprawiają również żadnych sportów. Tymczasem aktywność fizyczna również jest wskazana w przypadku cukrzyków – przynajmniej w umiarkowanych ilościach.

czy znacie dobre leki na astmę

Choć warto dodać, że cukrzyk może być nawet zawodowym sportowcem, o ile tylko poziom cukru we krwi jest dobrze kontrolowany. Obok ruchu, zarówno na zbyt dużą wagę, jak i problemy z cukrzycą dobrym remedium jest odpowiednia dieta. Rolę odgrywają tutaj także takie czynniki, jak wysoki poziom cholesterolu czy ciśnienie krwi. To wszystko kwestie, które są mocno powiązane z naszymi nawykami żywieniowymi. Od dobrej diecie warto pamiętać zarówno wtedy, gdy już odkryliśmy nasz cukrzycowy problem, jak i wtedy, gdy chcemy zmniejszyć ryzyko zachorowania.

W kategorii: Cukrzyca, Otyłość i cukrzyca

Komentowanie jest zamknięte.