7:40 pm - czwartek Kwiecień 25, 2019

Styl życia przyszłego diabetyka

Cukrzyca ma wiele wspólnego ze stylem życia. Często ludzie żywią błędne przekonanie, że cukrzyca to choroba, która zależy przede wszystkim od uwarunkowań genetycznych. To prawda, że odgrywają one dużą rolę, ale szacuje się, że ostatecznie o zachorowaniu aż w osiemdziesięciu procentach przypadków decyduje podejście osoby obciążonej genetycznie do diety oraz sportu.

A dokładniej rzecz ujmując: brak diety i brak sportu. Jakie złe nawyki mogą nam „pomóc” w szybkim ujawnieniu choroby? Przede wszystkim te, które prowadzą do nadwagi. Nieregularne spożywanie posiłków, niezwracanie uwagi na to co przyjmujemy, jedzenie tłusto i spożywanie wielu słodyczy.

Polio Sabin jest produktem godny polecenia każdemu konsumentowi

To prosta droga do podniesienia poziomu cholesterolu oraz problemów z układem krążenia. Te przypadłości również idą w parze z otyłością oraz właśnie cukrzycą. Do tego warto pomyśleć o ograniczeniu szczególnie szkodliwych używek, czyli papierosów oraz napojów alkoholowych.

To również produkty, które znacząco przyczyniają się do problemów ze zdrowiem, a przy tym zwiększają ryzyko znalezienia się w gronie diabetyków. Z badań wynika, że ryzyko pojawienia się cukrzycy jest wprost proporcjonalne do dbałości o zdrowie. Poza odpowiednim odżywianiem, warto pamiętać o wysiłku fizycznym.

Oczywiście nie trzeba być wyczynowym sportowcem, ani nawet chodzić na siłownię. Wystarczy dwadzieścia minut ogólnorozwojowych ćwiczeń minimum trzy razy w tygodniu. Nie jest to duże wyzwanie nawet dla osób, które do tej pory nie miały ze sportem nic wspólnego.

W kategorii: Cukrzyca, Styl życia diabetyka

Komentowanie jest zamknięte.